• Naša adresa
    Panónska cesta 18, BA
  • Zastihnete nás
    Pondelok - Sobota
  • Zavolajte nám
    02/63836002
HomeNezaradenéJar v záhrade – substráty, kôra, hnojivá
Home Jar v záhrade – substráty, kôra, hnojivá
15
apr
Jar v záhrade – substráty, kôra, hnojivá

 

Stavebniny STAVENA, Panónska cesta 18, 85101 Bratislava. Kontakt: 02/63836002, s.stavena@gmail.com

Jarná ponuka substrátov, kôry a hnojív.

Substrát záhradnícky 70l

Florcom SZ – Záhradnícky substrát
Zloženie: Substrát je vyrobený na báze svetlej a tmavej rašeliny s upravenou reakciou. Je obohatený základnými živinami a stopovými prvkami, predovšetkým Mo. Vyznačuje sa vysokou nasiakavosťou pre vodu a dobrou vzdušnou kapacitou. Je optimálny pre zdravý vývoj rastlín a koreňov.

Cena: 5,30€ s DPH

 

 

Substrát balkón.kv. Quality 20L

Speciální substrát pro balkónové rostliny, zejména pak pro Pelargonie, které jsou náročné na živiny. Je vydatně zásoben živinami a stopovými prvky. Vyznačuje se trvalou stabilní strukturou, která zaručuje optimální provzdušnění a vododržnost. Díky svým vlastnostem zaručuje vitalitu, velký nárůst, bohaté kvetení a vybarvené květy nejen Muškátů, ale všech balkónových rostlin.

Cena: 2,44€ s DPH

 

 

 

Substrát pre bylinky a korenie Quality 20L

Speciální substrát s ideální strukturou pro pěstování bylinek a koření v nádobách doma i venku, který je vhodný také pro jejich výsevy. Vyznačuje se vynikající vododržností a vzdušnou kapacitou a vytváří tak příznivé podmínky pro růst a zdravý vývoj rostlin. Použití tohoto speciálního substrátu je jedním z předpokladů pro radost a užitek z vlastní voňavé bylinkové zahrádky

Cena: 2,58€ s DPH

 

 

 

Substrát výsevný a rezkovací 20L

 Florcom SV – Výsevný substrát

Substrát je vyrobený z vybraných druhov vysoko kvalitných rašelín. Je obohatený základnými živinami a stopovými prvkami, predovšetkým Mo. Má vyrovnanú štruktúru bez podielu dlhých vlákien do 8 mm. Vyhovuje tak aj najnáročnejším automatickým systémom plnenia sadbovačov. Má veľmi nízku objemovú hmotnosť, vysokú vodnú kapacitu pri zachovaní nezlievavosti a patričný pomer objemu vzduchu.

Cena : 2,57€ s DPH

 

 

Substrát trávnikový s kremičitým pieskom Premium 40l


Speciální profesionální substrát pro zakládání, dosévání a pravidelnou údržbu trávníků.
Substrát je vyroben z jemné přesáté borkované rašeliny, jemně drceného humusu, tříděného křemičitého písku a zeolitu
Rozsah a způsob použití:
Substrát se používá pro zakládání trávníkových ploch a regeneraci stávajících trávníků. Zlepšuje fyzikální vlastnosti trávníků, brání plstnatění trávníku a zároveň dodává živiny s výrazným účinkem. Provzdušňuje a vyrovnává drobné nerovnosti. Vyznačuje se vysokou vodní a vzdušnou kapacitou, drenážní a sorpční schopností, čímž zajišťuje rovnoměrné množství vláhy a živin.

Cena: 5,28€ s DPH

 

Kôra mulčovacia smrek 70L

 Drvená kôra je vyrobená zo zmesi kôry ihličnatých stromov.

Výhody použitia:
Drvená kôra zabraňuje klíčeniu burín, tým umožňuje nahradenie používania chemických herbicídov, ktoré negatívne pôsobia na vlastnosti pôdy. Chráni pred mrazom aj pred extrémne vysokými teplotami v letnom období. V miestach kde bola použitá je zdrojom budúceho pôdneho humusu.

Rozsah a spôsob použitia:
Používa sa na nastieľania v okrasných záhradách, okolo kríkov, stromov, živých plotov, kvetinových záhonov a hrantov na kvety. Na nastieľanie v okolí trávnatých plôch i chodníkov okrasných záhrad a na krytie plôch na svahoch a na finálne úpravy po výstavbách objektov.
Najprv vykopte burinu do hĺbky 8-10 cm, povrch vyrovnajte, ale neudupávajte. Naneste kôru podľa potreby vo vrstve 2-8 cm. Prípadné hnojenie vykonávajte iba tekutými hnojivami, alebo granulami, terén potom dôkladne zalejte.
Na konci cyklu, t.j. za 4-5 rokov, po ktorý mulčovacia kôra pôsobí, pôdu hlboko zryľujte a ošetrite pridaním organického humusového hnojiva.

Cena: 4,47€ s DPH

Píniová kôra dekoračná 40-60 mm 70 l


Píniová kôra spája všetky výhody mulčovacej kôry s exkluzívnymi dekoračnými a okrasnými vlastnosťami čisto prírodnej píniovej kôry. Vďaka enormnej stabilite jej štruktúry si Vaša záhrada zachová po dlhé mesiace požadovaný vzhľad.
– podporuje prirodzený vývoj pôdnych organizmov
– potláča rast buriny
– chráni pôdu pred eróziou a vysychaním
– zabraňuje úniku tepla a vody a tým chráni koreňovú sústavu rastlín pred veľkými teplotnými výkyvmi
– skrášľuje záhradu svojim extravagantným vzhľadom

Použitie:
Možnosti využitia píniovej kôry sú veľmi rozmanité. Jemnejšia kôra sa skvelo hodí na zakrývanie kvetináčov a ostatných nádob na kvety, ale svoj jedinečný charakter ukáže rovnako pri použití na hroboch, v zimných záhradách alebo na okrasných záhonoch.

Cena: 14,26€ s DPH

 

Štiepky 70l rôzne farby:

 

Cena: 10,56€ s DPH

 

 

Keramzit – LIAPOR 8 – 16 mm 50 l

 

Cena: 10,24€ s DPH

 

 

 

 

 

Trávové osivo DLF Turfline Waterless – sucho H&D 1kg

Trávna zmes pre extenzívne nezavlažované plochy – uvedená zmes je menej náročná na vlahu, keďže obsahuje hlboko koreniace trávne druhy. Z tohto dôvodu trávnik dobre znáša aj dlhšie trvajúce sucho, pričom zachováva zelenú farbu. Má dobré regeneračné schopnosti.
Zloženie:
80% Kostrava rákosovitá,
10% Lipnica lúčna,
10% Mätonoh trváci

Cena: 6,90€ s DPH

 

Hnoj kravský 10kg

Prírodné organické peletované hnojivo s frakciou (4-5 mm). Zloženie NPK je v pomere 2-3-4. Ideálne najmä na hnojenie záhradníckych a poľnohospodárskych kultúr. 100% ekologický produkt prírodného pôvodu. Má vysoký obsah organickej hmoty, ktorá je potrebná na udržanie úrodnosti pôdy ako aj na zlepšenie vodného režimu pôdy. Stimuluje pôdnu mikrobiálnu činnosť a zlepšuje štruktúru pôdy.

Cena: 13,56€ s DPH

 

 

Hnojivá mix 0,5l Cena: 1,79€ s DPH

– trávnik

– muškáty

– ruže

– ihličnany

-chryzantémy

 

Tieniace tkaniny

1x10m čierna 90% tienivosť Cena: 19,90€ s DPH

1x10m 150g zelená Cena: 19,90€ s DPH

1,5x10m 150g zelená Cena: 21,90€ s DPH

1,8x10m 150g zelená Cena: 25,90€ s DPH

2x10m 150g zelená Cena: 27,90€ s DPH

Tieniace tkaniny sú dostupné aj v 50m balení.

 

 

Sud na vodu

200l cena 25,90€

300l cena 39,90€