• Naša adresa
    Panónska cesta 18, BA
  • Zastihnete nás
    Pondelok - Sobota
  • Zavolajte nám
    02/63836002
HomeNezaradenéAká kamenná dlažba je najlepšia?
Home Aká kamenná dlažba je najlepšia?
04
sep
Aká kamenná dlažba je najlepšia?

Kamenné dlažby sú veľmi odolné, hodia sa do interiéru aj exteriéru, ako dlažba celej miestnosti, cestičiek, okolo bazénov, pred krbom a pod. Navyše pôsobí prirodzene a výber je veľký. Vyberať môžete z viacerých druhov dlažieb formátovaných a nepravidelných s rôznou tvrdosťou a ďalšími vlastnosťami.

 

Kamenná dlažba na terasu

 

 

Pri výbere dlažby záleží na mnohých faktoroch. Kam budete kameň pokladať, či pôjde o dlažbu na terasu, alebo dlažbu v kuchyni či dlažbu cesty.

Kamenná dlažba kvarcit

Prírodná dlažba nielen na terasu

Dlažba z kameňa je prírodný materiál. Preto musíte počítať s tým, že jednotlivé kusy budú mať rôznu textúru aj farbu a nepravidelná dlažba – teda kameň rôznych rozmerov a tvarov, budete skladať podobne ako puzzle.

Ako vonkajšia dlažba sa hodí vápenec, pieskovec a obľúbená je aj bridlica či travertín. Za veľmi odolný kameň sa pokladá andezit, čo je vyvretá hornina, ktorá prešla pri erupciách sopiek teplotou až 1100 ° C. Odolný je tiež kvarcit, ktorý je, mrazuvzdorný, navyše pôsobí moderne, vďaka jemným kresbám a príjemným odtieňom kameňa.

Na teplejšie odtiene napríklad do kuchyne (sa veľmi často používa pieskovec), alebo farebnejší kameň, aby boli cestičky pestrejšie (s farbami v textúre čaruje bridlica).

O cenách a dostupnosti tovaru konkrétneho tovaru, kontaktujte prosím svojho predajcu STAVENA.